Prachtig vastgelegd, Arnoud! Maar waarom nou weer die vreselijke term achterhals gebruiken? Een hals zit per definitie aan de voorzijde. Nek of achterhoofd volstaat en is ook veel duidelijker.
Pacifische Parelduiker · 04-01-2025 · Neeltje Jans, Zeeland · Arnoud B van den Berg
Teus Luijendijk · 5 januari 2025 08:32
Max Berlijn · 5 januari 2025 09:10, gewijzigd 5 januari 2025 09:11
De snavel lijkt op deze en op de vogel in ruste ook korter dan op de ondekkingsplaatjes en daarmee voldoet de vogel eigenlijk 100% aan de verwachting (ticks all the boxes). Super Sven (het oliemannetje van RBA zoals wij hem in onze oude Lu#%# appgroep noemen) heeft goed werk gedaan 👏👏
Arnoud B van den Berg · 5 januari 2025 09:56, gewijzigd 5 januari 2025 09:58
Bloktekst onder foto is niet door fotograaf te verbeteren maar de betekenis van het woord (achterhals) is gelukkig duidelijk. Vogel is trouwens om 09:30 weer op de plek van gisteren gezien.
Frank van der Meer · 6 januari 2025 18:18
In de ANWB-gids zie ik in de tekst bij de Pacifische Parelduiker overigens ook 'achterhals' staan. :)
Wim Wiegant · 6 januari 2025 22:03
Arnoud B van den Berg · 7 januari 2025 17:31, gewijzigd 7 januari 2025 18:03
We houden ons (ook in DB) nu eenmaal aan de afspraken over 'Vogeltopografie' gepresenteerd door Moerbeek, van IJzendoorn en Oreel in DB 7: 37-48, 1985. In hun essentiële artikel wordt voor grote vogels aanbevolen om zijhals, voorhals en achterhals als termen te gebruiken en daar is in de afgelopen 40 jaar niet van afgeweken. Achterhoofd is het deel boven de achterhals. Hals (neck) is zij-, voor- en achterhals samen.
Gebruikers van het forum gaan akkoord met de forumregels.
Forum spelregels
Dutch Birding Association beoogt met het forum in de fotogalerij de lezer een platform te bieden waarop informatief en inhoudelijk gediscussieerd kan worden over zeldzame en schaarse vogels. Het forum staat daarmee in het verlengde van het (semi-) wetenschappelijke karakter van het blad Dutch Birding.
Om het gebruik van het forum in goede banen te leiden, heeft Dutch Birding de volgende regels opgesteld: de moderatoren kunnen reacties verwijderen die
- een degelijke onderbouwing van de determinatie missen
- als beledigend of kwetsend kunnen worden ervaren door andere forumgebruikers
- off-topic zijn
- spam of reclame bevatten
- zij beschouwen als trolling
Auteurs die zich niet houden aan de bovenstaande regels krijgen een waarschuwing en bij herhaling van het overtreden van bovenstaande regels behoudt het DBA bestuur zich het recht voor om het account van de auteur te blokkeren.
De moderatoren hebben het recht om zonder opgaaf van reden, onder verwijzing naar de spelregels, reacties te verwijderen.
Erger je je aan het trollen van anderen, realiseer je dan dat met niet-reageren cq doodzwijgen het trollen het snelst stopt. Reageer niet! Sein de moderatoren in via foto@dutchbirding.nl, zodat zij gepaste actie kunnen ondernemen.