Chapeau Diederik! Reuze knap dat je deze (voor mij) lastige/leerzame vogel eruit hebt weten te pikken.
Kleine Topper · 06-03-2021 · Harderbroek Fl · Diederik Kok
Rogier Karskens · 8 maart 2021 17:47
Wim Wiegant · 14 maart 2021 14:57, gewijzigd 14 maart 2021 14:59
Het vrouwtje links van de Kleine Topper (op de groepsfoto linksonder) ziet er overigens behoorlijk gelijkend uit...! Ik weet niet zeker of ik de vogel (zonder de overduidelijke vleugelstreep) zou durven determineren...
Maarten Wielstra · 14 maart 2021 15:09
Wim Wiegant · 14 maart 2021 15:43, gewijzigd 14 maart 2021 15:50
Uuhh, tekst kwijt...!
Als de linkervogel (van de twee wijfjes) de Kleine Topper is, dan weet ik het écht niet meer...
In dat geval zou ik beide vogels vrij leerzaam vinden, om met Rogier Karskens te spreken...
Kennelijk is het in het veld wat makkelijker, aan de melding van vandaag van Diederik Kok te oordelen. Afgelopen vrijdag zwommen de duikeenden te ver naar links (vanuit de hut gezien) om ze goed te kunnen bekijken, maar mij lijkt de gelijkenis tussen de twee zo groot, dat ik op grote afstand niet automatisch tot validatie zou overgaan.
Fred Visscher · 14 maart 2021 16:49
Wim, je hebt de foto toch nog wel een extra keer aangeklikt...? Een vrouwtje Topper lijkt idd aanzienlijk meer op een Kleine Topper dan b.v een Ooievaar maar toch is het verschil goed te zien als je de foto maximaal vergroot. In een grote groep eenden een vrouwtje Kleine Topper ontdekken is en blijft overigens van de buitencategorie en D.Kok flikt dit twee keer binnen een jaar...!
Eddy Nieuwstraten · 14 maart 2021 19:11
Herstel: 3 in een jaar. 2 deze week.
pfff..
Fred Visscher · 14 maart 2021 19:42
Ik zie het zojuist ja, het houdt niet op... :-)
Max Berlijn · 15 maart 2021 09:13, gewijzigd 15 maart 2021 09:15
@Wim de linkervogel heet een mooi bobbeltje (hoekje) op het achterhoofd wat de rechter mist. Dat maakt hem bij het zoeken al meer opmerkelijk. Ik check de Topper plaatjes op waarn.nl hier uit de provincie op (nagel vaak niet te zien), zonder resultaat tot op heden..
Wim Wiegant · 18 maart 2021 22:30, gewijzigd 19 maart 2021 10:41
Ik heb kennelijk niet goed opgelet bij het bekijken van de foto!
Dank voor de reacties...
Ik ga morgen de vogel van Nijkerk zoeken...!
Fred, over het onderscheid tussen Kleine Toppereend, Toppereend en Ooievaar wil ik eerst wel eens een Principal Component Analysis zien. Anders kan het nog best wel moeilijk zijn...!
Twee groepen in de PCA -aan de ene kant: Ooivaar, de andere: Toppereend en Kleine Toppereend- komen er vast wel uit...!
Gebruikers van het forum gaan akkoord met de forumregels.
Forum spelregels
Dutch Birding Association beoogt met het forum in de fotogalerij de lezer een platform te bieden waarop informatief en inhoudelijk gediscussieerd kan worden over zeldzame en schaarse vogels. Het forum staat daarmee in het verlengde van het (semi-) wetenschappelijke karakter van het blad Dutch Birding.
Om het gebruik van het forum in goede banen te leiden, heeft Dutch Birding de volgende regels opgesteld: de moderatoren kunnen reacties verwijderen die
- een degelijke onderbouwing van de determinatie missen
- als beledigend of kwetsend kunnen worden ervaren door andere forumgebruikers
- off-topic zijn
- spam of reclame bevatten
- zij beschouwen als trolling
Auteurs die zich niet houden aan de bovenstaande regels krijgen een waarschuwing en bij herhaling van het overtreden van bovenstaande regels behoudt het DBA bestuur zich het recht voor om het account van de auteur te blokkeren.
De moderatoren hebben het recht om zonder opgaaf van reden, onder verwijzing naar de spelregels, reacties te verwijderen.
Erger je je aan het trollen van anderen, realiseer je dan dat met niet-reageren cq doodzwijgen het trollen het snelst stopt. Reageer niet! Sein de moderatoren in via foto@dutchbirding.nl, zodat zij gepaste actie kunnen ondernemen.