Best verwarrend is dat IOC de ondersoort frenata uit o.a Ethiopië als deze soort beschouwd maar of HBW dat doet is me niet duidelijk als je naar het verschil in de verspreidingsgebied kaart (daar een Arabische endeem) en de fotokaart eronder (daar is Ethiopië wel meegenomen bij deze soort) kijkt.
Bruinborsttapuit · 18-01-2008 · Sana'a Kawkaban area · Max Berlijn
Max Berlijn · 31 maart 2020 08:21, gewijzigd 31 maart 2020 08:24
Johan van 't Bosch · 31 maart 2020 09:52
Zo te zien beschouwt HBW frenata als soort en IOC beschouwt frenata als ondersoort van bottae. Ze geven beide hetzelfde verspreidingsgebied aan voor frenata.
Eduard Sangster · 31 maart 2020 10:32, gewijzigd 31 maart 2020 10:46
@Max, bij HBW verschilt de contribution map van van de distribution map. HBW geeft aan wat contribution map is: In the Maps block of the species accounts and the family chapters you will find a new Contributions map, which anonymously displays aggregated data from the IBC and My Birding. This is a great tool to discover the locations where a species is most commonly seen!
For some particular species this map supplies remarkable information, like for long-distance migratory species and seabirds, as you can find out where they are most often observed. It is also informative for species with established populations outside of their native distributional ranges, as you can easily see how they have dramatically increased their ranges.
We hope you enjoy these two novelties and please know we are always working on more improvements!
Kortom: als mensen niet de juiste (onder)soort invoeren dan krijg je dit soort uitkomsten bij gesplitste soorten.
Max Berlijn · 31 maart 2020 13:52, gewijzigd 31 maart 2020 13:53
Edu, Johan 👍 zo leer je nog eens wat als je niet het land in kan in je vrije tijd!
Gebruikers van het forum gaan akkoord met de forumregels.
Forum spelregels
Dutch Birding Association beoogt met het forum in de fotogalerij de lezer een platform te bieden waarop informatief en inhoudelijk gediscussieerd kan worden over zeldzame en schaarse vogels. Het forum staat daarmee in het verlengde van het (semi-) wetenschappelijke karakter van het blad Dutch Birding.
Om het gebruik van het forum in goede banen te leiden, heeft Dutch Birding de volgende regels opgesteld: de moderatoren kunnen reacties verwijderen die
- een degelijke onderbouwing van de determinatie missen
- als beledigend of kwetsend kunnen worden ervaren door andere forumgebruikers
- off-topic zijn
- spam of reclame bevatten
- zij beschouwen als trolling
Auteurs die zich niet houden aan de bovenstaande regels krijgen een waarschuwing en bij herhaling van het overtreden van bovenstaande regels behoudt het DBA bestuur zich het recht voor om het account van de auteur te blokkeren.
De moderatoren hebben het recht om zonder opgaaf van reden, onder verwijzing naar de spelregels, reacties te verwijderen.
Erger je je aan het trollen van anderen, realiseer je dan dat met niet-reageren cq doodzwijgen het trollen het snelst stopt. Reageer niet! Sein de moderatoren in via foto@dutchbirding.nl, zodat zij gepaste actie kunnen ondernemen.