Hij heeft april in ieder geval gehaald. Inmiddels op verschillende dagen een paar uren zang opgenomen met imitaties van 10-tallen soorten die in Siberië broeden.
De vogel was vanmorgen vaak zachtjes aan het zingen, waarbij hij bovenin een struik of in een boom zat. Met wat geluk zat hij ook nog vrij in beeld. De Duitse twitchers die er vanmorgen waren hebben er ook goed van genoten.
Foto's van een (sub)zingende roodkeelnachtegaal heb ik op dit podium nog niet gezien, daarom durf ik het wel aan om in het geweld van alle kalenderplaten van deze droomsoort een simpel digiscoopplaatje van vanmorgen half negen te uploaden. :-)
Ik was in de buurt vanwege werk en kon het niet laten even in Hoogwoud langs te gaan. Had maar een half uurtje dus niet al teveel tijd. Gelukkig kwam de vogel al na 10 min langs en liet zich toen kort maar fraai zien op zo'n 5 meter.
Eindelijk na twee weken nagelbijten in China, waarbij we uitgerekend gefocust waren op een zeldzame andere "Robin" (Gould's Shortwing) vanochtend de soort van 2016 mogen zien in al zijn glorie (zingend!). Dank aan Leo Boon voor de wormen en mijn WA groep matties, Enno, Gerard en Teus voor de geestelijke bijstand deze weken. Hoe mooi die reizen ook zijn, op een of andere manier went het missen van soorten in NL niet. Let op het shirt ontworpen door Leo Boon uit 2007 waar staat "Next Rubythroat?"...vooruitziende blik.
Vorige week zaterdag met z’n allen, afgelopen zaterdag even snel met m’n oudste zoon en vandaag nog een keer voor de echte platen. Ik kon het niet laten; wilde nog een keer een kans op mooie foto’s van deze droomsoort.
Maar het bleek lastig vandaag. Om kwart over tien kwam ik aan, de vogel had zich toen nog maar matig laten zien (maar zat wel fraai te zingen vanuit de bosjes) en de meelwormen die in de steeg lagen, waren op. Niemand van de aanwezigen bleek ze bij zich te hebben, dus ik moest terug naar de auto. Thuis had ik ook een aardig stammetje uitgezocht, dus die heb ik meteen maar in de steeg neergelegd. De creativiteit van Frank en Martin had me geïnspireerd en moest te evenaren zijn, dacht ik… ;) Maar dat bleek makkelijker gedacht dan gedaan, want vervolgens duurde het nog 4,5 uur voordat ik dit plaatje kon schieten.
Meer in het poesiealbum.
Was natuurlijk zelf al geweest afgelopen maandag naar de Roodkeelnachtegaal van Hoogwoud. Mijn vrouw, Jeannet, wilde de vogel ook graag zien, maar moest de gehele week werken... Dus vanmiddag even weer gaan kijken. Jeannet blij en ik ook weer !
De vogel heeft zijn rondje uitgebreid en zit niet meer de gehele tijd in het steegje. Hij zit nu ook geregeld in het plantsoentje bij het parkeerplaatsje van 'Het Achterom'. Dit is ten zuidoosten van het steegje.