Ik zal mijn best doen om er deze zomer een Biak Myzomela uit te peuteren! Groeten, Lieven, 21 jaar oud.
Oproep: Search for Lost Birds!
Lieven De Temmerman · 21 mei 2025 14:49
Thijs de Groot · 21 mei 2025 19:12
Peter Adriaens · 22 mei 2025 13:18
Haha, ja.
Maar serieus: vanwaar die leeftijdsdiscriminatie en is die wel wettelijk in orde?
George Sangster · 22 mei 2025 21:47, gewijzigd 22 mei 2025 22:04
Leuk initiatief, maar die leeftijdsbeperking vind ik jammer. Er is namelijk veel meer voor nodig om een soort te herontdekken dan jeugdig enthousiasme, reislust en goede ID-vaardigheden.
Zelf heb ik een prachtig project in deze categorie, waar ik al enige tijd in heb geïnvesteerd. Dankzij DNA-werk heb ik een beter beeld van hoe ik moet zoeken. De veldwerkcomponent heeft als voornaamste beperking een gebrek aan geld. Ik ben geen 18-30 meer dus dit project komt niet in aanmerking. Dat is jammer, maar ik begrijp dat er keuzes moeten worden gemaakt.
P.S. Biak Myzomela staat genoteerd als 'Lost' sinds 1937 maar een recent overzichtsartikel schreef over dit taxon: "Obtained by four collectors and recorded by c. 30% of recent visitors. Ripley found it ‘A shy, nervous species associating in flocks with other nectar eaters or occasionally in groups of two or more in vine-covered forest trees.’ KDB too has found the species scarce and observed it infrequently, occasionally singles feeding quietly c.6 m up at the forest edge. During the 1982 visit to southern Supiori KDB watched a small group foraging with a mixed-species flock in primary forest on limestone karst at c.100 m elevation above Kuneff." (p. 45).
Peter de Knijff · 24 mei 2025 11:23
Als dit een puur prive gefinancierd initiatief is dan kun je er net zoveel eisen aan stellen als je wilt. Bij veel overheidsprojecten is dit anders, maar ook daar zijn er weldegelijk beperkende criteria mogelijk.
Gebruikers van het forum gaan akkoord met de forumregels.
Forum spelregels
Dutch Birding Association beoogt met het forum in de fotogalerij de lezer een platform te bieden waarop informatief en inhoudelijk gediscussieerd kan worden over zeldzame en schaarse vogels. Het forum staat daarmee in het verlengde van het (semi-) wetenschappelijke karakter van het blad Dutch Birding.
Om het gebruik van het forum in goede banen te leiden, heeft Dutch Birding de volgende regels opgesteld: de moderatoren kunnen reacties verwijderen die
- een degelijke onderbouwing van de determinatie missen
- als beledigend of kwetsend kunnen worden ervaren door andere forumgebruikers
- off-topic zijn
- spam of reclame bevatten
- zij beschouwen als trolling
Auteurs die zich niet houden aan de bovenstaande regels krijgen een waarschuwing en bij herhaling van het overtreden van bovenstaande regels behoudt het DBA bestuur zich het recht voor om het account van de auteur te blokkeren.
De moderatoren hebben het recht om zonder opgaaf van reden, onder verwijzing naar de spelregels, reacties te verwijderen.
Erger je je aan het trollen van anderen, realiseer je dan dat met niet-reageren cq doodzwijgen het trollen het snelst stopt. Reageer niet! Sein de moderatoren in via foto@dutchbirding.nl, zodat zij gepaste actie kunnen ondernemen.