Kies Nederlands Switch to English
Long-legged Buzzard
Iberian Chiffchaff
Polder Rapijnen, Linschoten


Even geduld...
Voorspelspel Update 1 – 23 januari 2010

Dat is snel!! Na een 'teaser op 5 januari die toevallig al eens op Vlieland in een netje is gevlogen, is het ruim 2 weken later echt raak! Een Oosterse Tortel werd door Gerrit Nijboer als Zomertortel gefotografeerd en kwam zo totaal onbewust op Lauwersmeer.com terecht. Al snel volgde de tamtam en gelukkig (of: logischerwijs?) was de vogel de volgende ochtend nog steeds aanwezig in het pittoreske Friese dorpje Wergae.

Mits aanvaard is deze Oosterse Tortel de eerste, ruim voorspelde, soort: met welgeteld 29 mensen die dit duifje op hun lijst hadden staan behaalde hij/zij een achtste plaats in de ranking van meest voorspelde soorten, en scoren de mensen die hem hadden 41 punten. En wie waren dat dan?

Theo Admiraal, Leo Boon, Thomas van der Es, Hans ter Haar, Nick van der Ham, Rob Hoeben, Paul Hoekstra, Karel Hoogteyling, Nicky Hulsbosch, Albert de Jong, Arie Kolders, Andre Lagendijk, Peter Lindenburg, Alwin van Lubeck, Gerben Mensink, Mars Muusse, Jeroen Nagtegaal, Mario Renden, Jaring Roosma, George Sangster, Rudolf van der Schaar, Aad van der Spek, Wouter Thijs, Jeroen van Vianen, Peter de Vries, Co van der Wardt, David uit de Weerd, Hans Westerlaken en Maarten Zorgdrager.

Mocht de vogel nou al bewijsbaar in 2009 in Nederland hebben gezeten, dan vervalt hij automatisch als voorspelbare soort, en zullen we deze maal coulant zijn: De mensen die m voorspeld hebben, mogen dan een andere soort opnemen in hun lijst. Maar voorlopig gaan we daar even niet van uit!

Tevens vermeldenswaardig is dat LEO HEEMSKERK (die hem ditmaal niet voorspelde ) in 1996 het volgende lijstje had: Rotszwaluw, Killdeer, Dunsnavelmeeuw, Oosterse tortel en Lachmeeuw. Hiermee is hij, jawel, de EERSTE persoon ooit die alle 5 soorten goed heeft voorspeld!!! Natuurlijk heeft hij wel een voorsprong van 2 jaar op de voorspelspelers ui 1998, maar dat mag de eervolle vermelding niet drukken. Leo gefeliciteerd, en nee, ook hier valt geen prijs mee te winnen ;) !

4446 views

Comments:

reactie
Door: theo muusse, zondag 24 januari 2010 21:10
Leo staat dan ook erg bekend als zeer defensief, haha.
Theo
reactie
Door: Hans ter Haar, zondag 24 januari 2010 21:13
Leo is een toppertje - ik ben benieuwd wat-ie nu voorspeld heeft, dan weten we vast wat we over 15 jaar binnen hebben !

Gr.,

Hans
reactie
Door: Leo Heemskerk, zondag 24 januari 2010 23:27
Laten we eerst de Zwarte Leeuwerik en Noordelijke Parula doen die stonden op mijn lijst van 1998
Gewijzigd op: 2010-01-26 23:43:57
reactie
Door: Michel Veldt, dinsdag 26 januari 2010 17:20
Lijkt me heel eerlijk: de leeuwerik in het voorjaar en de parula in het najaar. Combineer dat met de twee leuke wintersoortjes en we hebben al een topjaar!!
reactie
Door: David Uit de Weerd, dinsdag 26 januari 2010 20:41
Mij ook. Maar om eerlijk te zijn: 2010 kan nu al niet meer stuk!
reactie
Door: Michel Veldt, dinsdag 26 januari 2010 23:25
Moeten we dan al die voorspelde soorten in de ijskast zetten? Ik ben het helemaal met je eens maar de term "er kan nog meer bij" spreekt mij wel erg aan. . . .

Groeten Michel
reactie
Door: Vincent van der Spek, woensdag 27 januari 2010 19:39
In 2010 kan er nog heel veel stuk, David! Als officieuze 'soort van winnaar' van de laatste editie kan ik vast melden dat ik deze niet had meegenomen. Kortom: er komen nog veel betere soorten ;-)

Is er nog een lijstje van alle voorspelde soorten, met aantal voorspellers?

reactie
Door: Willem Wind, woensdag 27 januari 2010 23:11
Via lauwersmeer.com;
"Nog aanwezig. Er is wat navraag gedaan naar de eerste waarnemings datum van de vogel. De eerste betrouwbare waarneming stamt van 23 december 2009."
Ik weet niet of dit ook 'bewijsbaar' (foto's) is... ;)
reactie
Door: Steven Wytema, donderdag 28 januari 2010 09:08
@ Vincent: de lijsten van alle soorten en alle voorspellers komen er aan! De begeleidende tekst is bijna klaar.

mvg Michel en Steven
reactie
Door: theo muusse, zondag 14 februari 2010 20:42
Staat Heuglin's Meeuw afgesplitst voor deze lijst?
Dat lijkt me toch niet helemaal correct... Mag ik vragen om de redenen dit als aparte soort te maken?
Theo Muusse
reactie
Door: Jan Hein van Steenis, zondag 14 februari 2010 20:48
Heuglins Meeuw lijkt me gewoon een keuze om de splitters voor te zijn. Ik dacht dat de CSNA 'm sowieso nog gesplit had...
reactie
Door: Michel Veldt, zondag 14 februari 2010 21:06
Wat Jan-Hein zegt klopt inderdaad. Er mocht ook op ondersoort voorspeld worden en dat hebben een aantal mensen gedaan. Overigens was ik ook in de veronderstelling dat Heuglins Meeuw een soort was.

You are not logged in, you must be logged in to post comments.